LTKH tähistas kätehügieenipäeva lõbusa tantsuga

0 mai 6, 2019

06.05.2019.

Eile, 5. mail oli rahvusvaheline kätehügieenipäev. Lääne-Tallinna Keskhaigla tähistas seda päeva täna, tantsides Mustamäe tervisekeskuse fuajees kätehügieeni tantsu.

Tantsuga näidati lõbusas võtmes ette käte pesemise ja antiseptika kõige olulisemad liigutused. Tantsuga liitusid ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid.

Koos tudengitega andsid Lääne-Tallinna Keskhaigla töötajad kohapeal soovitusi korralikuks kätehügieeniks ka tervisekeskust külastavatele patsientidele.

Kätehügieenipäev juhib tähelepanu sellele, et puhaste kätega päästame elusid. Meditsiinis on kõige kallimaks varaks meediku käed – just käed on olulisimad abivahendid, millega patsienti aidata. See aga tähendab, et käed peavad alati olema puhtad. Kätehügieen ei ole aga vajalik mitte üksnes meedikutele, vaid meile kõigile iga päev, sest korralik kätehügieen aitab ennetada nakkushaigusi.

NB! Kätehügieenipäeva tähistamist käis jäädvustamas ka Kanal 2 uudistesaade “Reporter” ning Õhtuleht. Õhtulehe videot ja pildigaleriid vaata SIIT ja “Reporteri” saatelõiku SIIT.