LTKH-s tähistati rahvusvahelist bioanalüütikute päeva

0 aprill 11, 2018

11.04.2018.

Eile tähistati Lääne-Tallinna Keskhaiglas rahvusvahelist bioanalüütikute päeva ja samas ka labori lahtiste uste päeva, mille käigus anti huvilistele ülevaade tööst laboris ja üldisemalt bioanalüütiku erialast ning peeti ka põnev loeng teemal „Antibiootikumresistentsus – hiiliv vaenlane“.

Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusjuhi Aivi Kaburi sõnul on bioanalüütikud haiglas väga olulised spetsialistid, kelleta oleks tööd haiglas raske ette kujutada. „Kuigi patsiendi jaoks jääb bioanalüütikute töö sageli arsti või õe töö varju, on nad patsiendile diagnoosi määramisel siiski asendamatud abilised,“ ütles Aivi Kabur, lisades, et haigla ootab rõõmuga oma meeskonda juurde uusi tublisid bioanalüütikuid.

Bioanalüütikud on tervishoiu spetsialistid, kes töötavad laborites, kus uuritakse organismi seisundit ning organite, kudede, rakkude, molekulide ehitust ja funktsiooni, mikrobioloogilist kooslust ja inimorganismi mõjutavaid tegureid. Bioanalüütiku ülesandeks on uurida koeproove, kehavedelikke, teha kindlaks organismi tervislik seisund ja monitoorida patsiendi ravi kulgu.

Rahvusvaheline bioanalüütikute päev on heaks võimaluseks tutvustada tulevastele tudengitele ja laiemale avalikkusele bioanalüütiku töö olemust. Bioanalüütikute päevadel osalejad saavad võimaluse külastada laboreid, kus bioanalüütikud töötavad ja õpivad, ning näevad, kuidas laborinurgas nokitsemisest on saanud erioskusi nõudev töö tänapäevase aparatuuriga.

Bioanalüütikuid koolitab ainukesena Eestis Tartu Tervishoiu Kõrgkool. 2017. aasta sügisel kolis bioanalüütikute õpe viieaastaseks perioodiks Tallinnasse, et koolitada siinsetele haiglatele vajaliku haridustasemega spetsialiste.

Lisaks Lääne-Tallinna Keskhaiglale tähistatakse bioanalüütikute päeva ka teistes Tallinna haiglates ning samuti Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.