LTKH-s hakkavad kehtima täiendavad COVID-19 ohutusmeetmed

0 oktoober 6, 2022

06.10.2022.

Seoses epidemioloogilise olukorra halvenemisega hakkavad alates reedest, 7. oktoobrist 2022 Lääne-Tallinna Keskhaiglas kehtima täiendavad infektsioonikontrolli abinõud patsientide ja haiglapersonali ohutuse tagamiseks. Kehtima hakkab nii kirurgilise maski kandmise kohustus kui ka patsientide külastamise keeld.

Kaitsemaski kandmine
Lääne-Tallinna Keskhaigla kõikides üksustes – nii haiglahoonetes kui ka tervisekeskustes – on alates 7. oktoobrist siseruumides kaitsemaski kandmine kohustuslik. Kaitsemaskid on kättesaadavad haiglate ja tervisekeskuste sissepääsude juures.

Patsientide külastamise keeld
Alates 7. oktoobrist ei ole patsientide külastamine Lääne-Tallinna Keskhaigla üksustes lubatud, välja arvatud erandjuhtudel raviarsti loal. Külastamine jääb lubatuks ainult õendusabikliinikus (Õismäe tee 179), kus patsiendid viibivad ravil pikemalt.

Õendusabikliinikus kehtivad külastamisele järgmised reeglid:

• Ühe patsiendi kohta on lubatud kolm külastust nädalas. Patsienti võib külastada korraga üks külastaja ja kuni 30 minutit.
  • Külastaja teeb kliinikus endale kohapeal COVID-19 antigeeni kiirtesti, mille ta on ise kaasa võtnud. Testi tulemus peab olema negatiivne.
  • Külastaja kannab kogu kliinikus viibimise aja kirurgilist kaitsemaski.
  • Lisaks on erandkorras külastamine lubatud arsti loal (nt patsiendi väga raske seisundi korral).
  • Sünnitaja tugiisiku testimine COVID-19 antigeeni kiirtestiga
    Endiselt on lubatud sünnitama tulla koos kaaslasega, kelleks on lapse isa või muu lähedane pereliige. Alates 7. oktoobrist on pereliikmel kohustus teha kohapeal COVID-19 antigeeni kiirtest. Samuti kehtib nii patsientidele kui ka pereliikmetele naistekliinikus viibimise ajal kirurgilise maski kandmise kohustus.

Täname teid, et aitate tagada patsientide ja haiglapersonali ohutust!
    Lääne-Tallinna Keskhaigla