LTKH koolitab õdesid ja hooldajaid insuldi tüsistusi vältima

0 juuli 22, 2020

22.07.2020.

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) viib insuldiprojekti raames läbi koolitusi haiglapersonalile, et aidata paremini vältida insuldipatsientidel tüsistuste teket.

Alates aprillist on LTKH insuldikeskuses kasutusel tüsistuste vältimise kontroll-lehed, mis on õdedele abiks kõige olulisemate aspektide jälgimisel insuldipatsiendi ravis ja hoolduses. Õdedele suunatud koolitustel tutvustati kontroll-lehtede täitmise põhimõtteid ning selgitati insuldipatsientidega tegelemise spetsiifikat.

LTKH närvihaiguste kliiniku õendusjuht Inga Zopp tõi välja, et insuldipatsiendi ravi- ja taastumisprotsess on kompleksne ja eeldab paljude tervishoiutöötajate head koostööd, et toetada patsiendi maksimaalset taastumist.

”Pärast aktiivravi lõppu saab insuldist taastuv patsient järelravi sageli õendusabikliinikus, mistõttu on väga oluline ka sealsete töötajate insuldialane koolitamine, millega oleme juba algust teinud. On äärmiselt tähtis, et insuldipatsient saaks parimat abi igas ravietapis – et tema raviteekond oleks terviklik ja tema taastumist igakülgselt toetav,” selgitas Zopp koolituste ja ühtsete jälgimispõhimõtete vajalikkust.

Juulis-augustis jätkuvad koolitused ka õendusabikliiniku õdedele ja hooldajatele.

Insuldipatsiendi raviteekonna terviklikkuse parandamiseks on oma sisemist töökorraldust efektiivsemaks muutmas ka teised närvihaiguste kliiniku spetsialistid. Juba on toimunud mitmeid töökoosolekuid füsioterapeutide ja hooldajate töögruppides, et koondada insuldipatsientide aktiviseerimise soovitusi ja konkreetseid hooldusjuhendeid. Eesmärgiks on, et patsiendi taastumiseks ja hoolduseks antavad soovitused liiguksid koos meditsiiniliste andmetega spetsialistilt spetsialistidele vastavalt insuldipatsiendi suundumisele ühest ravietapist järgmisesse.