LTKH ämmaemandaid tunnustati kõrge tiitliga

0 mai 6, 2021

06.05.2021.

Eilsel rahvusvahelisel ämmaemandate päeval pälvisid kaks Lääne-Tallinna Keskhaigla ämmaemandat kõrge tunnustuse.

Eesti Ämmaemandate Ühing kuulutas traditsiooniliselt välja aasta ämmaemanda. Seekord pälvis selle tiitli LTKH naistekliiniku ämmaemandusjuht Heli Rannu oma erakordse tööga väga keerulisel koroona-aastal.

Teda iseloomustati järgmiselt:

„Imeline ämmaemand Heli Rannu aitab naisi juba 40 aastat. Ta panustab Eesti ämmaemandusabi arengusse alates nõukogude perioodist kuni tänaseni, mis võimaldab tal jagada kogemusi minevikust ja nägemust tulevikust. Heli seisab selle eest, et ämmaemandusabi oleks Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus ehk Pelgulinna sünnitusmajas parim. Uute ideedega tema poole pöördudes leiad alati toetust, muudatustele avatud suhtumist ja soovi eriala arendada.

2020. aasta oli katsumusi täis, kuna sünnitusmajad seisid silmitsi nähtamatu ja esialgu ka tundmatu vaenlasega. COVID-19 kriisis vajas naistekliinik olulisi ümberkorraldusi, mis toimusid Heli valvsa pilgu all. Nüüd on ta enda südameasjaks võtnud töötajate vaktsineerimise Pelgulinna sünnitusmajas.“

Veel teinegi kõrge tiitel tuli Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikusse. Igal aastal valivad tervishoiu kõrgkoolide tudengid oma parima juhendaja. Tudengite parimaks juhendajaks kuulutati LTKH sünnitusosakonna ämmaemand Käthlin Vahtel.

Õnnitleme Lääne-Tallinna Keskhaigla poolt kolleege kõrge tunnustuse saamise puhul ja soovime jätkuvaid kordaminekuid!

Lisaks tõstsid Perekool.ee kasutajad esile veel järgmisi LTKH naistekliiniku ämmaemandaid: Kärt Pielberg, Käthlin Vahtel, Algi Rande, Aili Kütt, Anneli Pokk, Anne Puusemp, Inna Maistruk, Hanna-Liisa Lagle, Kairi Kivaste, Katrin Kukk, Katariina Poluvintsuk, Liia Jõepere, Kristi Pentjärv, Liis Jõgis, Liina Neeme, Maria Lugovskaja, Margit Silla-Vunk, Madli Toomeoja, Merit Tammela, Meelike Reimer, Merja Niitav, Olga Niitsoo, Piret Sepp, Rita Uulman, Tatjana Artjomova, Ulvi Kreitsman.