Lastele ja noorukitele on saadaval ninna pihustatav gripivaktsiin

0 detsember 17, 2021

17.12.2021.

Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskabinetis on saadaval ninna pihustatav gripivaktsiin, mis on mõeldud lastele ja noorukitele vanuses 2-18 eluaastat.

Ninna pihustatav gripivaktsiin Fluenz Tetra aitab kaitsta vaktsiinis sisalduva nelja gripiviirustüve ja neile lähedaste viirustüvede eest.

Fluenz Tetrat pihustatakse mõlemasse ninasõõrmesse. Vaktsiini manustamise ajal saab patsient normaalselt hingata, seega ei ole vajadust aktiivselt sisse hingata või nina kaudu õhku sisse tõmmata.

Fluenz Tetra puhul on tegemist nõrgestatud elusvaktsiiniga, mis tähendab, et vaktsiin sisaldab elusat nõrgestatud gripiviirust. Pärast vaktsiini manustamist reageerib immuunsüsteem selliselt, et hakkab ise tootma kaitset gripiviiruse vastu. Vaktsiini ükski koostisosa ei põhjusta grippi haigestumist.

Kuni 3. jaanuarini on ninna pihustatav gripivaktsiin (Fluenz Tetra) Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskabinetis tavapärasest soodsama hinnaga, makstes 18 eurot (tavahind 25 eurot).

Lastele, keda ei ole eelnevalt hooajalise gripi vastu vaktsineeritud, tuleb manustada vähemalt nelja nädala möödudes teine annus.

Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskabinet asub nakkuskliiniku polikliinikus aadressil Paldiski mnt 62. Vaktsineerimiseks palume broneerida aeg telefonil 659 8594.

Vaktsineerimiskabinetis on saadaval ka lastele mõeldud süstitav gripivaktsiin (lastele vanuses 6 kuud kuni 18 eluaastat, hind 10 eurot) ning täiskasvanutele mõeldud gripivaktsiin (hind 15 eurot).