Lääne-Tallinna Keskhaigla päevakirurgia ruumid läbisid uuenduskuuri

0 märts 25, 2022

25.03.2022.

Lääne-Tallinna Keskhaiglas avati täna uuenenud päevakirurgia ruumid, mis asuvad Paldiski mnt 68 korpuse 2. korrusel.

Renoveerimise tulemusena muudeti ruumid nii patsientide kui ka meditsiinilise personali vajadustele sobivamaks. Värske välisilme ja parema töökeskkonna sai kogu päevakirurgiaplokk: operatsioonisaal, viiekohaline ärkamisruum, patsiendi ettevalmistusruum, ooteruum ja töötajate puhkeruum.

Päevakirurgias tehakse plaanilisi väikesemahulisi lõikusi, milleks on peamiselt nahaaluse koe operatsioonid nagu veenilaiendite operatsioonid, ortopeedilised pisioperatsioonid, naba- ja kubemesonga operatsioonid jms. Pärast operatsiooni jääb patsient mõneks tunniks jälgimisele ning lubatakse seejärel kodusele ravile.

„Senise kolme voodikoha asemel on nüüd päevakirurgiaplokis viis kohta, see tähendab, et suudame päeva jooksul teha narkoosis kuni seitse operatsiooni. Tänu paranenud võimalustele saame võtta koormust vähemaks meie 4. korruse operatsioonitubadelt, kus opereerime nii plaanilisi kui ka erakorralisi patsiente,“ tõi välja operatsiooni- ja päevakirurgiakeskuse juhataja dr Ants Viiklepp.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe dr Arkadi Popovi sõnul võib haigla uuenenud päevakirurgiaplokiga väga rahule jääda. „Peagi alustavad siin tööd ka hambaarstid, kes hakkavad pakkuma narkoosis hambaraviteenust. See on meie jaoks täiesti uus teenus, uus samm haigla arengus. On suurepärane, et haigla areneb – see ei ole ainult renoveerimine, vaid samm tulevikku,“ ütles dr Popov.

Lisaks päevakirurgia ruumide uuendamisele sai renoveerimistööde käigus värskema väljanägemise ka osakonnaga külgnev trepikoda.

Renoveerimistöid teostas OÜ Eurisco Ehitus, sisearhitektuurse lahenduse autor on Mari-Iris Saarepera arhitektuuribüroost Visuaal OÜ.