Otsing

Lääne-Tallinna Keskhaigla kuulutas välja aasta parimad töötajad

Lääne-Tallinna Keskhaigla kuulutas välja aasta parimad töötajad
0 jaanuar 22, 2021

22.01.2021.

Lääne-Tallinna Keskhaiglas valitakse välja aasta parimad kuues kategoorias, milleks on aasta arst, elutöö preemia, tubli õde, parim hooldaja, parim klienditeenindaja ja aasta tegu.

2020. aasta parimateks kuulutati järgmised kolleegid.

AASTA ARST 2020

Dr Jekaterina Nešpanova – infektsioonikontrolli arst

Dr Jekaterina Nešpanova otsustas pärast üle 10 aastat perearstina töötamist edasi õppida ja omandas infektsioonhaiguste eriarsti kutse 2014. aastal. Residentuuri lõpetamise järel asus ta tööle LTKH infektsioonikontrolli arstina. Tänaseks on temast saanud kolleegide poolt hinnatud ja tunnustatud spetsialist, kelle nõu ja abi on alati oodatud.

Olles mõned perioodid ka üksinda vedanud infektsioonikontrolli osakonna tööd, on Jekaterina näidanud end ühtlasi tugeva organisaatorina. Ta on hea analüüsivõimega, asjalik, energiline, väga töökas arst, olles nõudlik nii enese kui teiste suhtes. Ta on alati abivalmis ja heatahtlik kolleeg, kel jätkub aega ja südant muretseda ka oma kaaslaste käekäigu pärast.

Lõppenud aasta oli väga katsumusterohke infektsioonikontrolli tohtritele. Seda rasket rolli täitis Jekaterina sajaprotsendilise pühendumise ja vastutustundega väga edukalt. Oleme uhked, et meil on selline kolleeg – Jekaterina väärib igati 2020. aasta arsti väärikat nime.

 

ELUTÖÖ PREEMIA 2020

Dr Tamara Babitševa – psühhiaater

Dr Tamara Babitševa on psühhiaater, kes on oma elu pühendanud sõltuvushaigete ravile. See on valdkond, mis lisaks ametioskustele nõuab kannatlikkust, rahulikku meelt, empaatiavõimet ja oskust näha positiivsust ka seal, kus enamik meist tahaks käega lüüa. Tema karjäär tervishoiusüsteemis algas 1956. aastal ja on katkematult jätkunud tänaseni. Patsiendid hindavad dr Babitševa sooja ja mõistvat suhtumist, tema vastutulelikkust, tema heatahtlikkust. Ta on arst, kes oskab patsiendis näha mitte ainult meditsiinilist probleemi, vaid just inimest oma nõrkuste ja tugevuste, hirmude ja ootustega. Tamara Babitševa on ka hea kolleeg, kes oma tasakaalukuse ja kannatlikkusega kohaneb hästi igas kollektiivis. Ta on spetsialist, kes on oma kogemuste ja teadmistega alati hinnatud.

Dr Babitševa on üks meie haigla sõltuvusravi tugisambaid; tema töökus ja tublidus on aidanud sõltuvusravi süsteemil püsida ja areneda. Väärikas ja kaalukas panus on rajatud aastatepikkusele tööle, mille eest tänu ja tunnustus elutöö preemia näol!

 

TUBLI ÕDE 2020

Alevtina Veter – kardioloogiaosakonna õde (ajutiselt vastutav õde nakkuskliiniku II osakonnas)

Alevtina Veter on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üldõe eriala jaanuaris 2015. aastal. Juba õpingute ajal, 2013. aastal asus ta tööle kardioloogiaosakonda abiõe ametikohale. Aastal 2015 sai Alevtinast kardioloogiaosakonna õde. Seega on tal meie haiglas tööstaaži rohkem kui 7 aastat.

Alevtinal on suurepärased praktilised oskused nii palatiõena kui ka II astme intensiivravi palati õena. Ta on olnud alati huvitatud arengust oma valitud erialalisel tööl. Oma oskusi ja teadmisi jagab ta meelsasti praktikantidele ja kolleegidele.

Igapäevatöös on Alevtina täpne, kiire, kohusetundlik, usaldusväärne, kolleegidest lugupidav. Valmis meeskonnatööd tegema ja kolleegidele toeks olema. Patsientidesse suhtub ta alati viisakalt ja hoolivalt. Alevtina suhtleb nii eesti kui ka vene keeles.

Erilise tunnustuse aastal 2020 pälvis meie silmis Alevtina ära kevadise koroonapandeemia algusega märtsikuus, kui oli koheselt valmis appi minema Saaremaale. Saades üle hirmudest, mis selline olukord paljudes meis tekitas ja uskudes oma ametialastesse oskustesse, läks Alevtina esimese pöördumise peale appi. Saaremalt tuli ta tagasi kogemuste võrra rikkamana ja ikka positiivse inimesena.

Ka sügisel oli ta esimese palve peale valmis minema nakkuskliinikusse tööle. Väga loodame, et selliste õdede eeskuju annab julgust ja tahet samamoodi veel nii mõnelgi õel mõni mäetipp ületada või siis nihutada endale seatud piire.

 

PARIM HOOLDAJA 2020

Viktoriya Irshinski – hambaarsti assistent

Viktoryia on lõpetanud hambatehniku eriala Voroneži Meditsiinikoolis 2000. aastal. Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaravikliinikus asus ta tööle 2013. aastal hambaarsti assistendina.

Ta omab teadmisi ja oskusi hambaraviga ja proteetikaga seonduvatest protseduuridest. On võimeline töötama nii ravi kui proteesiteenust osutava hambaarstiga. Vajadusel töötab kliiniku erinevates osakondades.

Ta on rõõmsameelne ja hea suhtleja. Alati abivalmis nii patsientidega kui kolleegidega. Täidab kohusetundlikult ja täpselt oma tööülesandeid. Tunneb huvi oma eriala uuenduste ja arengu vastu. Juhendab ja õpetab töökaaslasi. Osaleb koolitustel ning õpib usinasti eesti keelt. On Eesti Õdede Liidu hambaraviõdede seltsingu liige.

Viktoriya oli hambaravikliinikust esimene, kes oli nõus ja läks eriolukorra ilmnemisel vabatahtlikult appi sinna, kus oli tekkinud vajadus.

 

PARIM KLIENDITEENINDAJA 2020

Maie Piir – kõnekeskuse klienditeenindaja

Inimesi on kahte liiki, on arvanud üks Ameerika kirjanik Abigail van Buren. Ühed hüüatavad tuppa minnes: “Oh, keda ma näen!”, teised: “Siin ma olen!”. Maie on kindlasti üks neist inimestest, kes hüüatavad “Oh, keda ma näen!” Sest ta on siiralt rõõmus oma kolleege kohates, alati sõbralik ja heatujuline, teistele alati head sooviv, naerusuine parim kolleeg.

Hiljuti kuulutas üks näoraamatu leht, et meil kõigil on vähemalt üks selline kolleeg, kes teeb töö tegemise lõbusamaks. Meie Maie on just selline tore ja armas kolleeg, kes toob päikest päeva, sest ta on alati positiivne, avatud, humoorikas, abivalmis.

Maie on väga töökas, võiks lausa öelda, et panustab 110%. Ta on väga kohusetundlik, vastutustundlik. Ei suhtu kunagi kellessegi üleolevalt, ei kolleegidesse ega patsientidesse. Ta on kannatlik, jääb alati rahulikuks, oskab teisi kuulata, probleemidele õigeid lahendusi leida.

Imetlusväärne on ka Maie oskus teha korraga mitut asja – samal ajal kui mõte töötab patsientide muredega ühel lainel, töötavad nobedad näpud omasoodu, luues ka silmale nähtavat ilu. Kes siis poleks Kõnekeskuse tööruumis Maie loodud näputööd näinud!

Kui keegi oskab hästi õpetada, siis on see kahtlemata Maie, elupõline õpetaja, kellest on saanud väga hea klienditeenindaja. Ja ta valdab väga hästi seda algajate klienditeenindajate väljakoolitamise kunsti.

“Kui sa teed midagi, siis tee seda hästi. Kui sa ei saa või ei taha hästi teha, ära tee parem üldse.” (Lev Tolstoi). Maie saab ja tahab. Sellepärast ta ongi parim.

 

AASTA TEGU 2020

Kesklao töö isikukaitsevahendite hankimisel kevadise kriisi ajal – Richard Porman

Kui aasta algul hakkas selguma, et tavalised tarneahelad isikukaitsevahendite hankimiseks enam ei toimi, vaevles IKV puuduses kogu maailm. Ka Eestist oli IKV praktiliselt täiesti otsa lõppemas. Kust kesklao juhataja Richard Porman olukorra keerukusest hoolimata meie haiglale IKV-d välja võlus, ei ole lõpuni teada, küll aga võib eeldada, et sellele kulus unetuid öid, ohtralt telefonikõnesid, partnerorganisatsioonide moosimist ja siseinfo uurimist ning vajadus leida loovaid lahendusi. Kuigi kevadises kriisiolukorras ei olnud IKV-dega hõisata mitte kuskil, kaasa arvatud meie haiglas, oli meil alati laos midagi tagavaraks olemas.

Tänu Richardile saavutasime kevadel suhteliselt kiiresti kindlustunde IKV-de osas ja selline tegevus on kindlasti suurt tunnustust väärt.

 

Lisaks parimate töötajate õnnitlemisele tunnustas Lääne-Tallinna Keskhaigla juhtkond ka neid kolleege, kes käisid kevadel Kuressaare haiglal abiks. Nendeks olid:

– Jaanika Järsk (närvihaiguste I osakond)
– Piret Soome (närvihaiguste II osakond)
– Evelina Rodman (operatsiooniosakond)
– dr Kerstin Kase (infektsioonikontrolli osakond / nakkuskliinik)
– Ljudmila Linnik (infektsioonikontrolli osakond)
– Anastasia Luškina (günekoloogiaosakond)
– Alevtina Veter (kardioloogiaosakond)

 

Posted in Uudised