Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku juhtide suhtes on algatatud uurimine

0 veebruar 21, 2018

21.02.2018

Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku juhataja Mark Levin ja õendusjuht Mare Leppik kirjutasid teisipäeval, 20. veebruaril töölt lahkumise avalduse seoses neile esitatud kahtlustusega korduvas altkäemaksu võtmises hooldusravikliinikus ravil olnud patsientide lähedastelt.

Teisipäeval, 20. veebruaril peeti hooldusravikliiniku töötajad Mark Levin ja Mare Leppik keskkriminaalpolitsei poolt kinni.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Imbi Moksi sõnul on korruptsioonikuritegevus Lääne-Tallinna Keskhaiglas täiesti vastuvõetamatu. „Juhtum on väga kahetsusväärne, korruptsioonikahtlusel ei tohi olla haiglas kohta. Ootame, et uurimisorganid selgitaksid välja tõe ning teeme politseiga igakülgset koostööd, et aidata kaasa juhtumi kiirele lahendamisele,“ ütles Moks.

Haigla juhi sõnul on korruptsiooniriskide teadvustamine ja maandamine muutunud LTKH-s viimastel aastatel väga oluliseks. Töötajate seas on läbi viidud korruptsiooni- ja huvide konflikti teemalisi koolitusi, samuti on täiendatud haiglasiseseid juhendeid ja kordasid.

Kuni hooldusravikliiniku juhataja ja õendusjuhi kohusetäitjate määramiseni korraldavad kliiniku tööd Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks ning õendusjuht Aivi Kabur.

Hooldusravikliiniku töötajaid puudutavat uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning uurimist juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.