Lääne-Tallinna Keskhaigla avas täiendava koroonaosakonna

0 veebruar 21, 2022

21.02.2022.

COVID-voodikohtade kriitilise piirini täitumise tõttu suurendas Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) COVID-19 patsientide ravivõimekust, avades täna täiendava, 16 voodikohaga koroonaosakonna.

Uus osakond COVID-19 patsientide ravimiseks asub üldkirurgiaosakonna ruumides LTKH Meremeeste korpuses aadressil Paldiski mnt 68.

LTKH juht dr Arkadi Popov ütles, et uue koroonaosakonna loomine toob kaasa plaanilise statsionaarse ravitöö täiendava piiramise haiglas. „Piirame plaanilist statsionaarset ravi kirurgilistel erialadel umbes 50 protsendi ulatuses ja gastroenteroloogias täies mahus ehk 100 protsenti. Juba varasemast ajast oleme vähendanud plaanilist tööd ka õendusabikliinikus, et suunata sealset personali appi COVID-osakondadesse nakkuskliinikus,“ märkis ta.

Alates tänasest on LTKH-s kokku 108 COVID-voodikohta, millest 12 on II astme intensiivravi kohad ja 2 III astme intensiivravi kohad. Kuus voodikohta on naistehaiguste ja sünnitusabi patsientide jaoks.

21. veebruari hommikul oli Lääne-Tallinna Keskhaiglas isolatsiooni vajavaid COVID-19 patsiente ravil 84.