Konverentsil arutletakse statsionaarse õendusabi olemuse üle

0 september 24, 2021

24.09.2021.

Täna toimub Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliiniku konverents „Õde kui kutsekuvandi kujundaja statsionaarses õendusabis“, kus osaleb üle 100 tervishoiutöötaja.

Konverentsil tuleb arutlusele õe kui iseseisva spetsialisti roll statsionaarses õendusabis, õendusabiteenust saavate patsientide erinevad vajadused ning statsionaarse õendusabi tähtsus patsiendi raviteekonnas. Konverents on suunatud ennekõike perearstidele, õdedele ja hooldustöötajatele.

Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusjuht Aivi Kabur märkis, et kuigi statsionaarne õendusabi on mõiste, mis tihtipeale uudiskünnist ei ületa, erinevalt näiteks kirurgiast või neuroloogiast, on see tervishoiusüsteemis siiski asendamatu pusletükk, mis on jäänud ebaõiglaselt teiste valdkondade varju.

„Iseseisev statsionaarne õendusabi, mida haiglas osutatakse, ei ole võrreldav hooldekoduteenusega. Nagu üsna sageli näeme, siis teenusele suunajatel ei ole alati täit selgust, millised on kriteeriumid, mis on statsionaarsele õendusabile suunamise aluseks. Õendusabis tegeleb patsiendiga rida häid spetsialiste, alustades õest ja hooldustöötajast, lõpetades füsioterapeudi, arsti ja vajadusel hingehoidjaga – kõik selleks, et patsiendi seisundit ja toimetulekuvõimet säilitada ja võimalusel parandada,“ lisas Kabur.

Tänasel konverentsil esinevad Lääne-Tallinna Keskhaigla õendustöötajad, samuti mitmed teised oma ala spetsialistid.

Konverentsi ettekanded:

• Statsionaarne õendusabi – milleks ja kellele? | Kadri Oras (Viljandi Haigla)
  • Õde – iseseisev tegija | Karin Koiduste (Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinik), Mare Tupits (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool)
  • Milleks arst statsionaarses õendusabis? | dr Jelena Leibur (EELK Tallinna Diakooniahaigla)
  • Õendustegevus vanemaealise patsiendi inkontinentsuse korral | Inga Zopp (Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste kliinik)
  • Isiklik kogemus statsionaarsest õendusabist – videod patsientide ja lähedastega
  • Kvaliteetne enteraalne toitmine | Oksana Volkova (Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinik)
  • Hingehoid – miks on oluline? | Andrus Lukas (Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinik)
  • Statsionaarse õendusabi arengusuunad ja rahastus | Riina Pettai (Eesti Haigekassa)
  • Posted in Uudised