Otsing

GRUPITERAAPIA

Teadvelolekul põhinev kognitiivne grupiteraapia

 

Grupiteraapia eesmärk on teadveloleku oskuste õppimine ärevuse, stressi ja vaimse kurnatusega teadlikuks toimetulekuks ning depressiooni tagasilanguse ennetamiseks. Samuti aitab teraapia teadlikumalt igapäeva hetkedes kohal olla ning nii meeldivatest hetkedest paremini osa saada. Grupikohtumistel toimuvad arutelud keskenduvad oskuste õppimisel tekkinud kogemustele, mitte osalejate isikliku elu raskuste ja probleemide arutamisele.

 

Teadveloleku harjutuste eesmärk ei ole lõõgastuda ja ebameeldivast enesetundest või ärevusest vabaneda, vaid omandada oskus nende ebameeldivustega toime tulla. Ometi kogetakse sageli teadveloleku harjutusi regulaarselt praktiseerides meelerahu ja sisemise tasakaalu suurenemist, iseenda aktsepteerimise kasvu ning suuremat oskust teadlikumalt reaktsioone valida ja suunata.

 

Grupikohtumised toimuvad iganädalaselt kaheksal korral ning kohtumiste vahepealsel ajal on osalejatel ülesanne tegeleda iseseisvalt grupis omandatud harjutustega kuni üks tund päevas. Kasutada saab ka  grupis salvestatud juhiste abi. Iseseisvalt harjutuste praktiseerimine igapäevaselt kaheksa nädala vältel ja ka edaspidi on väga oluline, seetõttu tasuks osaleda grupis siis, kui selleks on võimalik leida piisavalt aega.

 
Grupiteraapia läbiviijad on kliinilised psühholoogid Anni Kuusik ja Liis Vahtra-Šmutov. Grupiteraapias saavad osaleda Lääne-Tallinna Keskhaigla psühhiaatriakeskuse patsiendid, kelle sobivust grupiteraapiaks hindavad keskuse psühhiaatrid ning grupiteraapia läbiviijad individuaalsel vastuvõtul.
 


GRUPITERAAPIA | Õismäe tee 179 | Telefon 659 8483