Otsing

Hambaravikliinik alustas plaanilise raviga

Hambaravikliinik alustas plaanilise raviga

06.05.2020.
 
Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaravikliinik alustas 4. mail plaanilise ravi taastamist, hoolikalt järgitakse kõiki ohutusnõudeid viiruse leviku tõkestamiseks.
 
Võrreldes kriisieelse perioodiga võetakse patsiente vastu tavapärasest vähem ning profülaktilisse kontrolli palutakse patsientidel veel mitte tulla.
 
Samuti kasutab personal tavapärasest suuremal määral isikukaitsevahendeid – need kulud katab kas haigekassa või patsient ise lähtuvalt konkreetsest olukorrast.
 
Tingimused, mille korral tasub LTKH hambaravikliinikus isikukaitsevahendite eest Eesti Haigekassa:

 • hambaraviteenust osutatakse alla 19-aastasele patsiendile (laste hambaravi);
 • hambaraviteenust osutatakse hambaravihüvitise visiitide korral ja patsiendi hambaravihüvitise jääk on suurem kui 0;
 • hambaraviteenust osutatakse vältimatu abi korras;
 • hambaraviteenust osutatakse sügava füüsilise ja/või vaimse puudega inimesele (elupuhune hambaravi);
 •  
  Juhul, kui tegemist on hambaravihüvitise visiidiga, siis ei arvestata isikukaitsevahendite kulu maha hüvitise limiidist, vaid selle eest tasub haigekassa eraldi.
   
  Tasuliste teenuste korral (teenused, mis ei ole haigekassa teenuste loetelus) või kui patsient on kulutanud ära kogu hüvitise, tasub isikukaitsevahendite eest patsient. Sel juhul lisandub patsiendi arvele täiendav kulu summas 15 eurot.
   
  Hambaarsti ja hambaraviõe isikukaitsevahendite hulka kuuluvad viiruse ohu tingimustes respiraatormask, kaitsekittel, operatsioonimüts, visiir, kindad ja desinfitseerimisvahendid.