Otsing

Kaksikuterohke aprill tõi Pelgulinna sünnitusmajja seitse paari kaksikuid

Kaksikuterohke aprill tõi Pelgulinna sünnitusmajja seitse paari kaksikuid
0 May 15, 2017

15.05.2017.

Möödunud aprill oli Pelgulinna sünnitusmajas tavapärasest kaksikuterohkem: aprillikuu jooksul nägi seal ilmavalgust seitse paari kaksikuid.

Kaks paari möödunud kuul sündinud kaksikutest olid poisid, üks paar tüdrukud ning neljal juhul tulid ilmale õde ja vend.

Sünnitusosakonna ämmaemandusjuht Liis Jõgis märkis, et keskmiselt sünnib Pelgulinna sünnitusmajas kolm kuni viis paari kaksikuid kuus, millega võrreldes on seekordne seitse paari võrdlemisi erakordne. „Siiski ei saa öelda, et kaksikuid oleks hakanud viimasel ajal tavapärasest rohkem sündima. Pigem on seekordne erand juhuslik,“ ütles ämmaemand, tuues näiteks, et eelmisel kuul sündis Pelgulinna sünnitusmajas kaksikuid vaid üks paar.

Aprillis tuli Pelgulinna sünnitusmajas ilmale kokku 278 last ehk 27 ilmakodanikku rohkem kui märtsis. Aprillibeebide seas oli 150 poisipõnni ja 128 tüdrukutirtsu.

Tänavune maikuu on sünnitusmajas alanud samuti väga lasterikkalt. Maikuu esimese nädala jooksul on lausa kahel päeval sündinud 16 last ning ühel päeval 15 last.

Posted in Uudised