Otsing

Jaanuaris sündis Pelgulinnas keskmiselt 8 last päevas

Jaanuaris sündis Pelgulinnas keskmiselt 8 last päevas
0 veebruar 22, 2019

22.02.2019.

Pelgulinna sünnitusmajas on aasta alanud hoogsalt.

Aasta esimese kuu jooksul sündis meil 250 uut ilmakodanikku. Poisse ja tüdrukuid tuli jaanuaris ilmale peaaegu võrdselt: poisse 127 ning tüdrukuid 123. Kaksikuid sündis möödunud kuul 5 paari, mida on tavapärasest pisut rohkem.

Jaanuarikuu statistika põhjal võib öelda, et kõige populaarsem päev sündimiseks oli laupäev, 26. jaanuar. Sel päeval nägi Pelgulinnas ilmavalgust lausa 19 last: 9 poissi ja 10 tüdrukut.

Sünnitusosakonna ämmaemandusjuht Liis Jõgis märkis, et Pelgulinna sünnitusmaja uksed on valla kõikidele sünnitajatele. „Ootame kõiki sünnitajaid, olenemata elukohast või sellest, kus on teie rasedust jälgitud või kus olete varem sünnitanud. Meie poole võib pöörduda ka siis, kui olete saanud saatekirja mujale,“ julgustas ta.

Pelgulinna sünnitusmajas on avarad sünnitustoad, milles on sünnitusvalude leevendamiseks või vette sünnitamiseks olemas vann. Lisaks seitsmele tavapärase sisekujundusega sünnitustoale on üks tuba renoveeritud koduse sünnitustoa kontseptsiooni järgi: ruum on loodud maksimaalselt hubaseks ja õdusaks, et naisel oleks seal lihtsam lõõgastuda, samas on toas olemas kõik vajalikud meditsiiniseadmed parima abi osutamiseks.

Sünnitusjärgselt on teil võimalik uue pereliikmega tutvuda ja kohaneda vahvas peretoas, kus saate privaatselt perekeskis taastuda. Lisaks peretubadele on olemas ka ema-lapse toad ning 1-3-kohalised tavatoad.

Olete meie juurde oodatud!

Posted in Uudised