Otsing

Hooldusravikliinik nimetatakse ümber õendusabikliinikuks

Hooldusravikliinik nimetatakse ümber õendusabikliinikuks
0 April 27, 2018

27.04.2018.

1. mail muutub Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku nimi. Kliinik hakkab kandma nime Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinik.

Seoses kliiniku ümbernimetamisega muutuvad alates 1. maist ka kliiniku osakondade nimed: hooldusraviosakondadest saavad õendusabiosakonnad.

Kliinik nimetatakse ümber õendusabikliinikuks, et nimi peegeldaks paremini asutuses pakutava teenuse sisu. „Aeg-ajalt tekkis olukordi, kus patsientide lähedased arvasid, et hooldusravikliinik pakub hooldusteenust ehk on võrdväärne hooldekoduga. Tegelikult on see raviasutus, kus patsientidele antakse iseseisvat statsionaarset õendusabi – sellest ka kliiniku uus nimi,“ selgitas Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusjuht Aivi Kabur.

Nimevahetusega kliiniku teenuste sisu ei muutu, hoopis vastupidi: uus nimi annab paremini edasi, millist teenust kliinik osutab, et see oleks ühtviisi mõistetav nii patsientidele kui ka nende lähedastele.

Termin „statsionaarne õendusabi“ on kasutusel ka tervishoius laiemalt, olles tänapäevasem vaste varasemalt kasutatud terminile „hooldusravi“.

Posted