Haigla tunnustas tublisid bioanalüütikuid ja laborante

0 aprill 18, 2017

18.04.2017.

Eile, 17. aprillil tähistas Lääne-Tallinna Keskhaigla rahvusvahelist bioanalüütikute päeva, tunnustades laboris töötavaid tublimaid kolleege.

Lääne-Tallinna Keskhaiglas töötab 43 bioanalüütikut ja laboranti, kes viivad läbi laboratoorseid uuringuid. Nende tööks on avastada haigustega seotud muutusi koe, raku ja molekuli tasemel, olles sellega arstile abiks diagnoosi panemisel ja ravi määramisel.

Haigla diagnostikakliiniku õendusjuht Kadri Pille märkis, et kuigi bioanalüütikuid ei ole arvuliselt palju, väärivad nad tunnustust võrdväärselt teiste meditsiinivaldkonnas töötavate inimestega. „Patsiendi jaoks jääb bioanalüütiku töö sageli küll arsti ja õe töö varju, kuid patsiendile diagnoosi määramisel on nad asendamatud abilised,“ ütles diagnostikakliiniku õendusjuht.

Rahvusvahelise bioanalüütikute päeva puhul tunnustati Lääne-Tallinna Keskhaiglas järgmisi kolleege:

• Kristi Tauram – vastutav bioanalüütik
  • Liis Tamming – laborant
  • Moonika Martsep – bioanalüütik
  • Terje Robal – laborant
  • Tiiu Meldorf – laborant
  • Valentina Kazutkina – laborant
  • Bioanalüütikuks saab Eestis õppida ainult Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Selleks, et vastu tulla Tallinna haiglate soovile saada oma meeskonda juurde uusi erialase haridusega bioanalüütikuid, sõlmisid Tallinna haiglad möödunud aasta oktoobris Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga kokkuleppe, mille järgi kolib bioanalüütikute õpe viieks aastaks Tallinnasse.

Bioanalüütikute õppetöö hakkab aset leidma Tallinna Kesklinna Lastepolikliinikus, praktikumid aga Tallinna haiglate laboratooriumides, sealhulgas Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

Bioanalüütikute õpe kestab 3,5 aastat.