Otsing

Haabersti tervisekeskuses saab ujutada imikuid ja väikelapsi

Haabersti tervisekeskuses saab ujutada imikuid ja väikelapsi
0 December 15, 2017

Värsked lapsevanemad on oodatud koos kõige pisemate pereliikmetega Haabersti tervisekeskusesse nautima vee rahustavat ja arendavat mõju.
 
Vesi on lapsele loomulikuks keskkonnaks, sest ka ema kõhus viibib laps vees. Seetõttu võib imiku ujutamisega alustada juba esimesel elukuul, kui naba on paranenud ja lapse loomulik mikrofloora veidi arenenud.
 
Igal lapsel olemas sünnipärane ujumisrefleks ja mida varem rinnalaps ujuma tuua, seda kergem on tal refleksi säilitada. Ujutamisel on mitmeid kasulikke omadusi. Vesi rahustab, arendab käte ja jalgade liikumist ning omavahelist koostööd, samuti mõjub hästi lihaspingetele ja südametööle. Kuna vees hullamine väsitab, toob ujutamine lapsele ka hea une.
 
Haabersti tervisekeskuses on imikute ja väikelaste ujutamiseks kaks basseini.
 
Väikese basseini sügavus on pool meetrit ja sinna oodatakse kuni 7 kg kaaluvaid titasid. Emad ja isad saavad lapsi treeneri juhendamisel kätel ujutada. Ujutamise pikkuse määrab üldjuhul laps ise vastavalt oma tujule, söögiisule või unevajadusele. Ideaalis kestab üks ujutamine maksimaalselt kuni 20 minutit.
 
Suures basseinis toimuvad imikute ja väikelaste rühmatunnid koos lapsevanemaga. Lapsed on rühmades vastavalt vanusele. Tunni pikkus on 30 minutit.
 
Ujutamise jooksul õpetab treener lapsele tema kehatunnetust läbi erinevate asendite ja liikumiste: selili, kõhuli, külg ees, horisontaalselt, vertikaalselt, hüpitades ning läbi vee sukeldudes.
Pärast ujumist on võimalik kasutada imikute toitmisruumi, kus laps saab maha jahtuda, süüa ja puhata.
 
Ujutama tulles on vajalik eelnev registreerimine telefonil 664 0818 või Haabersti tervisekeskuse registratuuris kohapeal.
 
Ühe korra hind on 8 eurot. Et kõik saaksid nautida puhast vett, on lapsel vajalik kasutada ujumismähet või ujumispükse.
 
Haabersti tervisekeskus asub aadressil Õismäe tee 179.

Posted