Alates 26. juulist muutuvad LTKH-s infektsioonikontrolli nõuded

0 juuli 23, 2021

23.07.2021.

Seoses COVID-19 laiema levikuga karmistuvad alates esmaspäevast, 26. juulist 2021 Lääne-Tallinna Keskhaiglas infektsioonikontrolli nõuded. Lisanduvad järgmised meetmed:

Tervisedeklaratsioon

Kõik ambulatoorsele ja statsionaarsele ravile saabuvad patsiendid peavad vastama COVID-19 tervisedeklaratsiooni küsimustele. Sõltuvalt LTKH üksusest küsitakse tervisedeklaratsioon kas suuliselt või palutakse see täita kirjalikult.

Tervisedeklaratsioonis küsitakse järgmist:

• Kas Teie või keegi Teie leibkonnast on viimase 10 päeva jooksul kokku puutunud COVID-19 haigega?
  • Kas Teil esineb vähemalt üks järgnevatest haigussümptomitest: palavik üle 37,8 C, köha, kurguvalu, hingamisraskused/õhupuudus, maitse- ja lõhnatundlikkuse kadu, lihasvalu, nõrkus, kõhulahtisus?
  • Kas Teil on varasemalt tehtud COVID-19 test, mille vastus oli positiivne?
  • Kas olete täielikult vaktsineeritud vastavalt skeemile?
  • Lisaks võidakse küsida, kas olete hiljuti viibinud välismaal.

Kui patsient tuleb vastuvõtule/haiglasse koos saatjaga, küsitakse tervisedeklaratsiooni ka saatjalt.

COVID-19 testimine

Enne statsionaarsele ravile tulekut tehakse COVID-19 suhtes mitteimmuunsetele patsientidele (vaktsineerimata, haigust läbipõdemata) SARS-CoV-2 test.

• Plaanilisele ravile saabuvate haigete testimine tehakse maksimaalselt 72 tundi enne hospitaliseerimist. LTKH töötaja võtab patsiendiga ühendust ja lepib kokku testi tegemise aja. Proovi võtmine toimub kokkulepitud ajal aadressil Merelahe 6 (moodulmaja), mis asub nakkuskliiniku polikliiniku (Paldiski mnt 62) taga. Plaanilisele ravile tulekuks peab testi vastus olema negatiivne.
  • Erakorraliselt hospitaliseeritavate patsientide testimine SARS-CoV-2 suhtes toimub erakorralise meditsiini osakonnas.

Täname Teid mõistva suhtumise eest!
    Lääne-Tallinna Keskhaigla