Otsing

Ajutiselt peatatakse isade lubamine sünnitusjärgsetesse perepalatitesse

Ajutiselt peatatakse isade lubamine sünnitusjärgsetesse perepalatitesse
0 november 13, 2020

13.11.2020.

Seoses COVID-19 laialdase levikuga Tallinnas ja Harjumaal peatatakse ajutiselt alates 16. novembrist Tallinna sünnitusmajades isa või muu täiskasvanud pereliikme lubamine koos ema ja lapsega sünnitusjärgsesse perepalatisse.

Piirang jõustub esmaspäeval, 16. novembril kell 08:00.

Hetkeseisuga jätkuvad peresünnitused, st sünnituse juurde naisele toeks on lubatud üks terve täiskasvanud pereliige, kes on täitnud tervisedeklaratsiooni ja kelle tervisedeklaratsioonis ei ole sünnitusmajja lubamist takistavaid asjaolusid.

“Püüame võimalikult kaua säilitada võimaluse, et kaaslane saaks olla naisele sünnitusel toeks, kuid kõikide sünnitusmajas viibijate ohutuse huvides peame kahjuks piirama kaaslaste viibimist sünnitusmajas sünnitusjärgselt. Murelikuks teeb viiruse laialdane levik Tallinnas ja Harjumaal ning eriti asjaolu, et levik ei ole enam kolletega piiratud, vaid muutunud epideemiliseks,” selgitas piirangu vajalikkust LTKH naistekliiniku juhataja dr Piret Veerus.

Sünnituse juures viibides peab pereliige pidevalt kandma klapita FFP2 respiraatorit ning tal ei ole lubatud haiglast vahepeal lahkuda, st haiglast sisse-välja liikuda.

Pereliige peab haiglast lahkuma, kui sünnitaja viiakse sünnitusosakonnast üle sünnitusjärgsesse palatisse. Perepalatid jätkavad tööd ema-lapse palatitena, mille eest patsient tasub vastavalt kehtivale hinnakirjale.

Intensiivravi vajavate vastsündinute juurde ühe terve pereliikme lubamise otsustab haigla juhupõhiselt.

Täname teid mõistva suhtumise eest!

Posted in Uudised