Aita leida simulaatorbeebile nutikas nimi

0 mai 15, 2019

15.05.2019.

Pelgulinna sünnitusmaja koos Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga otsib nutikat nime hiljuti soetatud kõrgtehnoloogilisele vastsündinu-simulaatorile, millega haigla personal harjutab vastsündinute elustamist ja abistamist.

Kuna simulaatorbeebit saab muuta vastavalt soovile nii poisiks kui tüdrukuks, peab otsitav nimi olema sobilik mõlemale soole. Pakkuda võib ka hellitusnimesid.

Sünnitusmaja lastearst ja Pelgulinna simulatsioonikeskuse juhataja dr Ervin Saik ütles, et haiglal on olemas ka sünnitaja-simulaator – see seade kannab tootja poolt määratud nime Victoria. Äsja soetatud vastsündinu-simulaatori mudeli nimi on Super Tory, kuid arsti sõnul oleks parem, kui nimi oleks suupärasem ja loomulikum.

„Kuna simulatsioonõppuste eesmärk on harjutada erakorraliste olukordade lahendamist võimalikult realistlikult, siis tuleb püüda hetkeks unustada, et tegemist on nuku või mannekeeniga, kellega „mängitakse“. Meie uus simulaator on küll väga elutruu, kuid vahva nimi muudaks selle meie jaoks veelgi tõepärasemaks,“ märkis dr Ervin Saik.

Nimepakkumisi saab esitada kuni 14. juunini veebilehel www.aitaalustadaelu.ee/nimi. Lõpliku valiku konkursile esitatud nimede seast teeb toetusfondi ja Pelgulinna sünnitusmaja töötajatest koosnev žürii. Võitja kuulutatakse välja 18. juunil.

Väljavalituks osutunud nime pakkuja saab kingituseks ajakirja Pere ja Kodu aastatellimuse ning Lääne-Tallinna Keskhaigla uuringupaketi „Terviseaudit“ väärtuses 360 eurot. Rohkem infot paketi kohta: https://www.keskhaigla.ee/uuringupaketid-minu-tervis/

Kõrgtehnoloogiline simulaator Super Tory võimaldab harjutada praktilisi oskusi, näiteks vastsündinule veenitee rajamist, pleuradreeni paigaldamist, samuti südametöö, vererõhu ja kehatemperatuuri mõõtmist ning palju muud. Kuna simulaator imiteerib suurepäraselt reaalset vastsündinud patsienti, saab selle abil harjutada nii meditsiinimeeskonna koostööd, rolle abi andmisel ja infovahetust kui ka testida töökeskkonna praktilisust ja juhendite toimivust.

Tänu Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi ja www.armastanaidata.ee annetuskeskkonna koostööle saab sel aastal osaleda vastsündinu elustamise simulatsioonõppustel kaheksa sünnitusosakonda üle Eesti. Toetusfondi tegevjuhi Raili Friedemanni sõnul on praegu käimas kampaania, mille abil loodab fond leida juurde püsiannetajaid. Just püsiannetuste kaudu koguneva raha eest saab fond pakkuda sünnitusosakondadele veelgi rohkem taolisi koolitusi ja toetada haiglaid hinnaliste aparaatide soetamisel.

Video eilsetest TV3 Seitsmeste otse-eetrist: https://bit.ly/2YvVOea