5. mail tähistatakse rahvusvahelist kätehügieeni päeva

0 mai 5, 2022

05.05.2022.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on kuulutanud 5. mai rahvusvaheliseks kätehügieeni päevaks, mida tähistatakse igal aastal ka Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

Selle aasta kätehügieeni päeva juhtmõte on “Ühineme ohutuse nimel: puhasta oma käsi”, rõhutades seda, et kui tervishoiuasutuses hinnatakse kõrgelt kätehügieeni ja teisi nakkustõrjemeetmeid, siis on tulemus hea nii patsientide kui ka tervishoiutöötajate jaoks.

Iga haiglatöötaja, olenemata ametikohast, saab anda panuse haigla ohutusse ja ravikvaliteeti, hoides head kätehügieeni. Õigete hoiakute ja käitumisviisi kinnistumises on iga töötaja võtmetähtsusega meeskonnamängija – igaühe kohus on järgida kätehügieeni reegleid ja innustada ka teisi (nii kolleege kui ka patsiente) seda tegema.

“Meie käed on meie igapäevased kaaslased. Nendega me teeme tööd, nendega teeme pai, tegeleme hobidega jne. Meie puhtad käed hoiavad meid, meie kodu, meie patsienti, meie haiglat. Tänu sellele on meie igapäevaelu hõlpsam, lihtsam, sest pisikud on eemal hoitud ning meie töökvaliteet töökohas ja elukvaliteet kodus on hoitud. Aitäh teile, et hoiate oma käed puhtad,” sõnas Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli osakonna juhataja dr Pille Märtin kätehügieeni päeva puhul kolleegidele tervituseks.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskuse (CDC) andmetel on igal päeval 31 hospitaliseeritud patsiendist ühel vähemalt üks tervishoiuga seotud infektsioon.

Kätehügieeni päeva tähistamise eesmärk on parandada haiglatöötajate, patsientide ja elanikkonna kätehügieeni.