Pelgulinna sünnitusmajas nägid taas ilmavalgust kolmikud

0 detsember 2, 2016

02.12.2016.

November oli Pelgulinna sünnitusmaja jaoks eriline kuu, sest haiglas aidati ilmale tänavu juba teine “komplekt” kolmikuid.

Üle pika aja esimesed kolmikud sündisid Pelgulinna sünnitusmajas tänavu augustikuus. Enne käesoleva aasta augustit sündisid kolmikud samas haiglas viimati neli aastat tagasi ehk 2012. aastal, kahed kolmikud sündisid viimati aga aastal 2010.

„Rõõmustame ühiselt iga meil sündinud lapse üle, sest iga lapse sünd on suur ime. Kuid kolmikute sünd, eriti veel mitu korda aastas, on meie sünnitusmaja jaoks kahtlemata erakordne,“ ütles sünnitusosakonna ämmaemandusjuht Liis Jõgis.

Seekordsetest kolmikutest esimestena nägid ilmavalgust poisid ning pere pesamunana aidati kolmandana ilmale tüdruk. Tegemist oli pere esimeste lastega.

Novembris sündis Pelgulinna sünnitusmajas kokku 257 last, neist poisse oli 141 ja tüdrukuid 116. Kaksikuid sündis möödunud kuul neli paari.