Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliinik tähistas 5. aastapäeva

0 juuni 2, 2017

01.06.2017.

Täna tähistas Lääne-Tallinna Keskhaigla viie aasta möödumist hooldusravikliiniku avamisest Õismäel.

Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliinikus tegelevad patsientidega kaks arsti-konsultanti, 46 õde ja 66 hooldajat ning üks tegevusterapeut. Samuti teeb patsientidele regulaarseid külastusi teraapiakoer, kes toob haiglasse juurde rõõmu ja pakub patsientidele võimalust kogeda hellust ja lähedust koeraga suhtlemisel.

Hooldusravikliiniku õendusjuhi Mare Leppiku sõnul on see maja patsientidele sageli teiseks koduks ning kogu personal annab endast parima, et patsiendid tunneksid end seal turvaliselt ja hoituna. Et aga õed viibivad erinevalt arstist majas terve ööpäeva, jääb suurim vastutus sageli just õdede kanda.

„Meie juurde saabuvad väga erinevate terviseprobleemidega ja raskes üldseisundis patsiendid, kellega jäävad hätta nii omaksed kui ka hooldekodud. Õde peab lisaks meditsiinialaste teadmiste ja oskuste omamisele olema ka suurepärase empaatiavõimega ning oskama toetada patsienti ja tema perekonda ka kõige keerulisemates olukordades,“ ütles kliiniku õendusjuht.

Õismäe teel asuvas hooldusravikliinikus saavad abi püsiva tervisekahjustuse ja funktsionaalsete häiretega inimesed, kes vajavad pidevat või perioodilist õendusabi ja hoolekannet. Kliiniku põhitegevus on pakkuda statsionaarset õendusabi, kuid oodatud on ka mäluhäiretega patsiendid päevahoiuks, mille eesmärk on vähendada omaste või hooldajate koormust ja anda pereliikmetele võimalus käia tööl. Lisaks pakub kliinik ka koduõendusteenust.

Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliinikus on 150 voodikohta, millest 118 voodikohta rahastab Eesti Haigekassa. Hooldusravikliiniku hoone valmis 2012. aasta juunis Väike-Õismäe polikliiniku renoveerimise ja juurdeehituse tulemusena. Varem asus hooldusravikliinik Sõle tänaval märksa väiksemas koosseisus.