Hooldusravikliiniku seinu ehib positiivse sõnumiga fotonäitus

0 jaanuar 18, 2016

18.01.2016.

Alates 15. jaanuarist 2016 kuni varasuveni on Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku (Ehitajate tee 137) fuajees avatud Tallinna Ülikooli kunstiõpetuse eriala III kursuse kaugõppe tudengite fotonäitus “Jah”.

„Innustus näituse korraldamiseks tekkis soovist jagada oma mõtteid ja vahvate hetkede jäädvustusi ka ruumis, kus eriti tihti loomingulisi näitusi ja väljapanekuid ei tehta,“ sõnas näituse üks autoritest Mariann Lambing „Oleme selle võimaluse eest tänulikud.“

Fotonäituse autorite jaoks peelgeldab sõna “jah“ elujaatavust ja uudishimu, tahet avastada ning olla tundlik nii ümbritseva kui ka iseenda suhtes. Autorite küllaltki erinevad käekirjad moodustavad kokku ühtse terviku, mille läbivaks jooneks on nende nägemus elu lõbusatest, olulistest ja siirastest hetkedest, mis nende endi sõnul hoiavad meele erksana, hinge puhtana ja südame rõõmsana.

„Läbi looduse, siiraste inimsuhete ja teineteist hoidva suhtlemise kaudu oleme selles kiires ja pulbitsevas ühiskonnas leidnud kasvõi hetkeks päris enda vaikuse ja rahu saarekese. Igaühe jaoks on see eriilmeline ja vaieldamatult eriline,“ kirjeldas hooldusravikliiniku seinu kaunistavat näitust Lambing.

Näituse pealkirja puhul said kunstiõpetuse tudengid alateadlikult inspiratsiooni Yoko Onost, kelle looming ja ellusuhtumine peegeldab positiivsust ning avatust ning kel on ilmunud ka elulooraamat ja näitus nimega „YES“.

“Let everybody in the city think of the word yes at the same time for 30 seconds. Do it often.” (Yoko Ono,1960).

Näitusel osalevad oma fotoseeriatega Aliis Vammus, Aili Kalev, Helen Väin, Karmen Muinasmaa, Heidy Rüütel-Tuul, Heidy Siirak, Kadri Kadakas ja Mariann Lambing. Fotod on saanud näituseks loomingulise projekti kursuse raames (juhendaja Margot Kask, Tallinna Ülikool).

Ootame kõiki huvilisi uudistama ja positiivseid hetki kogema!